Proč vlastně dámy nezajímá technika? Částečně je to stále ještě společenský tlak. Pokud se dívka chce věnovat technickému oboru, obvykle si ji okolí zaškatulkuje do některého z mála stereotypů
· Stereotypem číslo jedna je babochlap. Většina lidí si stále ještě paní a slečny s inženýrským titulem představuje jako mužatky se srostlým obočím, které tráví dny u obrazovek nebo strojů, a o svůj vzhled moc nedbají. Umaštěné vlasy stažené do culíku, žádný make-up, vytahané tričko, džíny, rozšmajdané tenisky.
· Druhá představa je pravý opak, sexbomba v plášti. Tuto ideu propagují zejména americké béčkové filmy, kdy dáma s mírami devadesát, šedesát, devadesát pobíhá okolo na metrových podpatcích, zběsile ťuká do tabletu, a nakonec má vždycky pravdu.
· Ženy mohou být podle lidí také geeky. Pro ty jsou charakteristické bláznivé účesy, výrazné šperky, trička s komiksovými nebo filmovými referencemi, a celkově trošku nekonvenční přístup k životu. Jsou trochu bláznivé, ale v zásadě docela fajn.
Pravdou ale je, že ženy v technologiích jsou zrovna tak rozdílné, jako dámy kdekoli jinde. Některé jsou romantičky, jiné punkerky. Jedny nosí sukně, druhé je nenávidí. Ale pokud mají talent, měly by dostat šanci. Proč? Protože do tohoto oboru vnášejí novou perspektivu. Ženy jsou obecně schopné vidět více věcí v souvislostech, a také se často zaměřují na detaily. Naopak pánové mají analytičtější mysl. Co je důležité je, že pánové a dámy nejsou v technologiích konkurenti. Naopak, jeden druhému mají co nabídnout, a obě pohlaví by měla dostat rovnou šanci. Pro rozvoj technologií je to jenom přínosné, protože současný rozvoj očividně narazil na své limity. Přítomnost ženské empatie by pomohla například při napodobování emocí, ale je nezbytná i tehdy, pokud vyvíjíte produkty zacílené právě na něžné pohlaví.